Beyaz Çay Zayıflatırmı Kilo Verdirir Mi?

Beyaz Çay Zayıflatırmı Kilo Verdirir Mi?

beyaz çay zayıflama

beyaz çay zayıflama

Beyaz çay eski çağlardan beri kilo vermek için kullanılmaktadır. Beyaz çay yüksek besleyici içeriği ile az işlenmiş bir çaydır. Ayrıca anti oksidanlar açısından oldukça zengindir. Kurutulmuş beyaz çay yaprakları az kalori içerir. Bu nedenle zayıflamak ve kilo vermek için etkili olarak kullanılan bitkisel çözümler arasındadır. Genellikle, beyaz çay; kafein ve diğer uyarıcı etkileri olan içecekler yerine içilebilir. Anti oksidan özelliklerinin yanı sıra beyaz çay bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine de yardımcı olur. Aynı zamanda yaşlanmayı önleyen bileşikler içerir ve kanserden koruyucu etkisi vardır. Ancak bizim bu yazıda asıl odaklanacağımz beyaz çayın zayıflamaya olan faydasıdır. Çünkü okurlarımız beyaz çay zayıflatırmı şeklinde yorumlar ve sorular sormaktadır. Bizler de beyaz çayla ilgili gerçekleri açıklamak ve zayıflamak için beyaz çay kullananları aydınlatmak istedik.

Beyaz çay ile zayıflamak mümkün mü:

Beyaz çay, yağ yakımını kolaylaştıran etkisi ile diyet programlarının içerisine dahil edilebilir. Peki gerçekten beyaz çay kilo verdirirmi? Beyaz çay bir çok yönüyle metabolizmaya etki eder ve zayıflama etkisi ortaya çıkartır.
– Yeni yağ hücrelerinin oluşumunu engeller: Araştırmalar gösteriyor ki beyaz çay adiposit diye bilinen ve yeni yağ hücrelerinin oluşumunu engelleyen bir madde içermektedir. Bu nedenle yağ hücrelerinin oluşumunu azaltır ve kilo vermeye yardımcı olur.
– Yağlar, glikozile: Olgun yağ hücrelerinin glikozile edilmesini sağlar ve vücuttan aşırı yağın atılmasına yardımcı olur. Yağ depolamayı sınırlar.
– Lipolizi uyarır: Beyaz çay lipolizi engellerken aynı zamanda yağ yanma sürecini hızlandırır. Fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olur.
– Kafein içeriği: Beyaz çay kafein içerir. Kafeinin de, kilo kaybı ile ilişkili olduğu düşünülmektedir.
– Metabolizmayı uyarır: Beyaz çay anti oksidan içeriği sayesinde metabolizmayı uyarır.
– Liflerin emilimini kısıtlar: Beyaz çay beslenme sırasında alınan liflerin emilimini kısıtlar ve kilo vermeye yardımcı olur.
– Tadı güzeldir: Beyaz çayın, pürüzsüz ve güzel, hoş bir tadı vardır. Süt, şeker ve krema eklemeden da tüketilebilir. Süt ve şeker kilo alınmasına neden olabileceği için zaten önerilmez.
– Açlığı dengeler: Beyaz çay tüketimi iştahın açılmasını engeller. Bu nedenle kilo kontrolüne yardımcı olur.
Tüm bu özellikleri ile beyaz çay kilo kaybına yardımcı olurken aynı zamanda yağların yakılmasını hızlandırır. Ancak tek başına bu çayın tüketilmesi yetmeyebilir. Uygun diyet planı ve egzersiz planları ile birlikte tüketilmesi önerilir. Bu şekilde çok daha etkili sonuçlar alınacaktır.

Beyaz çay nasıl yapılır ve içilir:

Beyaz çay kaliteli çay yapraklarından yapılmalıdır. Fincan başına bir çay kaşığı kadar kullanılabilir.

Şu adımlar izlenebilir:
– Çay yaprakları, gerekli miktarda alınarak bir tencereye konulur.
– Çay yapraklarının üzerine biraz kaynar su dökülür.
– Bu şekilde birkaç dakika kadar kaynatılır.
– Süzüldükten sonra ılık şekilde yavaş yavaş içilir.
– Düz beyaz çayın tadı gayet güzeldir. Ancak bazı kişilere tadı hoş gelmiyorsa içerisine az miktarda bal ya da şeker eklenebilir. Bu besinler kilo vermeyi engelleyebileceği için oldukça küçük miktarda kullanılmalıdır.

Beyaz çay zararları ve yan etkileri var mı:

Beyaz çay içilirken bazı noktalar göz önünde tutulmalıdır:
– Beyaz çay kafein içerir. Bu nedenle çok fazla tüketilmemesi önerilir. Aşırı miktarda kafein alınması vücudun zarar görmesine neden olabilir. Günde 1 ya da 2 fincan tüketilebilir.
– Bu çay kesinlikle yatmadan önce tüketilmemelidir. Kafein içerdiği için uyarıcı etkisi vardır. Uykusuzluk ve uyku sorunlarına neden olabilir.
– Beslenme düzenine son derece dikkat edilmelidir. Tam yağlı süt, krema ve şeker gibi besinler bu çayın faydalarının yok olmasına neden olur. Bu nedenle beslenme düzeninde bu besinlere yer verilmemelidir. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenilmesi önerilir.

Beyaz çay kilo vermek için uzun yıllardır kullanılan etkili çözümlerden biridir. Yağların hızla erimesine yardımcı olurken aynı zamanda iştahın azalmasını sağlar. Ancak beyaz çayın bir diyet planı ile birlikte alınması gerektiği unutulmamalıdır.

Yazı hakkında yorum bırakın