Beyaz Saçlara Kesin Çözüm: Saç Beyazlamasına Ne İyi Gelir

Beyaz Saçlara Kesin Çözüm: Saç Beyazlamasına Ne İyi Gelir

saç beyazlamasına bitkisel çözümler

saç beyazlamasına bitkisel çözümler

Yaşlanma belirtilerinden biri de saçların beyazlamasıdır. Bazı durumlarda saçlar erkenden beyazlayabilir. Saç beyazlaması estetik bir sorun olarak görülür. Aslında bir çoğumuzun yanlış bildiği bir şey, saç beyazlamasının geç yaşlarda görüldüğüdür. Dikkat ederseniz çevremizdeki bir çok kişinin saçları daha 25-30 lu yaşlardan itibaren beyazlamaya başlamaktadır. Peki saç beyazlamasına iyi gelen besinler, bitkiler veya bitkisel çözümler var mıdır? Varsa saç beyazlamasını geçiren bu doğal çözümler nelerdir. Bu konuda yapmış olduğumuz araştırma neticesinde sizlere saç ağarmasını yavaşlatan ve hatta bazı durumlarda geçiren bitkisel saç maskeleri ve kürlerini paylaşacağız.

Beyazlamayı engellemek için aşağıda saydığımız bitkisel çözümler denenebilir.

1. Siyah çay maskesi saç beyazlamasına iyi gelirmi:

Siyah çay, saç beyazlamasını engellemek için kullanılan etkili çözümler arasındadır. Saçın doğal rengine dönmesine yardımcı olur. Aynı zamanda saçların daha parlak ve canlı görünmesini sağlar. Saçların hacmini artırır.

2. Badem yağı masajı ile saçlarda ağarmayı durdurmak mümkün mü:

Sıcak yağ tedavileri saç bakımında sık sık kullanılan çözümlerden biridir. Badem yağı ile saçlara günlük olarak masaj yapılabilir. Bu bitkisel yağ saçların kurumasını engellerken aynı zamanda güneş hasarını da engeller. Saçların beyazlamasını engeller ve saç köklerini besler.

3. Patates suyu maskesi ile saç beyazlaması tedavisi:

Patates cilt bakımının yanı sıra saç bakımında da etkili olarak kullanılan besinler arasındadır. Patates saç diplerini besler ve güçlendirir. Aynı zamanda saçların beyazlamasını önler.
– Çiğ patates kaynatılır ve içerisine biraz da lor eklenir. Ardından saçlara maske olarak uygulanır. Bir süre beklendikten sonra saçlar ılık su ile yıkanır.

4. Yivli kabak saç maskesi ile saç beyazlaması nasıl engellenir:

Kabak, doğal saç rengini büyük ölçüde geri kazanmaya yardımcı olur. Doğal ve bitkisel çözümler arasında en yaygın olarak kullanılan çözümler arasındadır.
– Biraz hindistan cevizi yağı ile yivli kabak kaynatılır. Ardından karışım püre haline getirilir.
– Elde edilen karışım saç derisine maske şeklinde uygulanır. Saç köklerini besler ve güçlendirir. Aynı zamanda doğal pigmentlerin üretilmesini teşvik eder.

5. Sade kahve maskesi ile saç beyazlaması nasıl önlenir:

Saçlara doğal bir renk sağlamak için sade kahve kullanılabilir. Koyu saçlar için kullanılan etkili bir çözümdür. Saçların beyazlamasını büyük ölçüde durdurur. Sade kahve, saçların kendi rengine dönmesine yardımcı olur. Biraz kahve suyu saçlara maske şeklinde uygulanır ve bir süre saçlarda bekletilir. Ardından su ile durulanır.

6. Hint bektaşi üzümü / Amla saç maskesi:

Hint bektaşi üzümü de koyu renk saçlar için saç maskesi olarak kullanılabilir.
– Kimyasal tamamen yoksun olan amla kaynatılır. Ardından ezilir ve hamur haline getirilir. Elde edilen hamur saç diplerine uygulanır.
– Düzenli olarak haftada 1 kez kullanıldığında saçların beyazlamasını engeller ve beyazlaşan saç rengini koyulaştırır.

7. Yulaf tüketerek saç beyazlamasının önüne nasıl geçilir:

Yulaf, biotin açısından zengin bir besindir. Biotin doğal saç rengini geri kazandırırken aynı zamanda saçların daha canlı ve parlak olmasına yardımcı olur. Bol bol yulaf ezmesi tüketilebilir.
– Ayrıca, yulaf ezmesi ve biraz badem yağı karıştırılarak hamur haline getirilir. Elde edilen karışım saç diplerine maske şeklinde uygulanır.
– Beyazlaşan saçların koyulaşmasına yardımcı olur.

8. Avokado saç maskesi saç beyazlamasına son verebilir mi:

Avokado; B 12 vitamini açısından son derece zengin bir meyvedir. Saçların doğal rengini korur. Aynı zamanda saçların erkenden beyazlamasını engeller.
– Avokado saç maskesi için bir adet avokado suda kaynatılır. Ardından ezilerek püre haline getirilir ve biraz maya ile karıştırılır.
– Ardından saç diplerine maske şeklinde uygulanır. Saç diplerinin kurumasını engeller.

9. Karabiber saç maskesi:

Karabiber de saç maskesi olarak etkili olarak kullanılmaktadır. Saçlarının renginin açılmasını engeller ve beyazları kapatılır.
– Biraz karabiber ve su karıştırılarak içerisine lor de eklenerek hamur haline getirilir. Elde dilen hamur saç diplerine uygulanır.
– Bu uygulama saç diplerinde oluşan akne ve kepek sorunu için etkili şekilde kullanılır. Saçların kendi rengine dönmesine yardımcı olur.

10. Sigarayı bırakmak:

Sigara serbest radikaller içerir ve bu nedenle cilt ve saç sağlığını kötü etkiler. Sigara içiliyorsa mutlaka bırakılması önerilir.

Yazı hakkında yorum bırakın