Ereksiyon Olamama Sorununa Doğal Çözümler

Ereksiyon Bozukluğu Nedir?

Ereksiyon Problemi

Ereksiyon bozukluğu, cinsel güçsüzlük olarak da bilinir. Cinsel ilişki esnasında bir erkeğin ereksiyon haline ulaşamaması ya da ereksiyon halini koruyamamasını ifade eder. Cinsel isteksizlik ve düşük libido seviyesi, ereksiyon bozukluğu belirtisidir. Bu durum birkaç haftayı geçerse bir doktor kontrolü tavsiye edilir.

Standart ereksiyon bozukluğu tedavisinde reçeteli ilaçlar, vakum pompaları, implantlar ve cerrahi müdahale yöntemleri kullanılır. Fakat çoğu erkek doğal çözümleri tercih eder.

Panaks Ginsengi

 

Bitkisel Viagra olarak da bilinir. Hakkında önemli araştırmalar yapılmıştır. Günde üç kez 600-1000 miligram arası kullanılabilir. Ginsenosidler, Panax ginsengin içinde ereksiyonun iyileştirilmesi için hücresel düzeyde bulunan bir elementtir.

Kanında yüksek lipidi ve metabolik sendromu olanlar için panaks ginsengi daha etkilidir. Bu bitkinin bir anti-enflamatuar etkiye sahip olduğu, akciğer fonksiyonunu geliştirdiği ve diğer hastalıklarda kan akışını iyileştirdiği bilinmektedir.

Bazı çalışmalar rhodiola roseanon ereksiyon problemlerinin çözümünde faydalı olabileceğini ortaya koymaktadır. Bir araştırmada 35 erkekten 26’sına bu bitki günde 150-200 mg olmak üzere 3 ay boyunca verilmiştir. Bu kişilerin cinsel fonksiyonlarında çok önemli gelişme gözlenmiştir. Rhodiola rosea vücuda enerji verir ve yorgunluğu giderir.

Dehidroepiandrosteron (DHEA)

DHEA, adrenal bezleri tarafından üretilen doğal bir hormondur. Vücutta hem östrojen hem de testosterona dönüştürülebilir. Bilim adamları, diyet takviyesini vahşi yam ve soyadan yaparlar.

Bilimsel çalışmalar ereksiyon bozukluğu olan erkeklerin DHEA düzeylerinin düşük olduğunu belirtir. 40 erkek üzerinde yapılan bir çalışmada 6 ay boyunca günde 50 mg DHEA takviyesi yapılan erkeklerin plasebo kullananlara göre ereksiyona ulaşma ve ereksiyonu korumada daha iyi performans gösterdiklerini ortaya koyuyor.

Son yıllarda DHEA’nın diyabet hastalığına karşı da kullanılabileceği ortaya çıkmıştır. Organlar arasındaki kan hareketlerini etkilediği için diyabetin ereksiyon bozukluğuna da neden olabileceği bilinmektedir.

L-arginin

L-arginin vücudumuzda bulunan bir amino asittir. Vücutta nitrik oksit üretilmesini sağlar. Nitrik oksit kan kanallarını rahatlatarak sağlıklı bir ereksiyona erişilmesini sağlar. Yapılan çalışmalarda 5 gr L-arginin alam erkeklerin yüzde 35’inde ereksiyon konusunda gelişme olduğu görülmüştür. Bu gelişme cinsel işlevlerin iyileşmesini de sağlamaktadır.

Bir başka çalışmada L-arginin, ağaç kabuğundan üretilen piknegenol maddesiyle birlikte kullanıldığında araştırmaya katılan erkeklerin yüzde 80’inde ereksiyon halinin ve cinsel işlevlerin düzelmiş olduğu tespit edilmiştir. Plasebo ile karşılaştırılarak yapılan bir çalışmada da L-arginin daha güvenli ve etkili bir yöntem olarak ortaya çıkmıştır.

Akupunktur

Çoğu araştırma akupunkturun ereksiyon olamama durumuna karşı etkili olduğunu ortaya koymaktadır. Yapılan testlerde akupunktur çoğu deneğin ereksiyon kalitesini de artırmıştır. Son yıllarda yaygınlaşan bir alternatif tıp tedavi yöntemi olan akupunkturun ereksiyon bozukluğunun giderilmesi konusunda çok fazla potansiyeli bulunmaktadır.

Ereksiyon olamamaya katkıda bulunan sigaranın bırakılmasında da akupunktur önemli bir yöntemdir. Akupunkturun tek riski kendinizi emanet edeceğiniz akupunkturcudur. Bu konuyu iyi araştırmak gerekir.

Yohimbin (Yohimbe)

Afrika’da yetişen yohimbin ağacının kabuğundan elde edilen bir takviyedir. İlaçla beraber de kullanıldığında areksiyon olmaya katkıda bulunduğunu araştırmalar ortaya koymaktadır.

Bazı Amerikalı ürologlar yohimbeyi ereksiyon olamama durumunda tavsiye etmemektedir. Bunun nedeni yapılan araştırmaları yeterli görmemeleridir. Yan etkilerinin vücuda zarar verebileceği söylenmektedir. Bu yan etkiler arasında kan basıcının ve kalp atışının yükselmesi ve sinir hali sayılmaktadır.  Bu nedenle yohimbin kullanmadan önce bir doktora danışmak gerekir.

Ereksiyon Bozukluğuna Karşı Diğer Doğal Yöntemler

Ereksiyon bozukluğu ile karşılaşıldığında herhangi bir bitkisel ürün kullanmadan önce yapılması gereken bazı basit davranışlar ve uygulamalar da mevcuttur:

Doktorunuza Danışın

Ereksiyon olamama durumunda kendi kendinize tedavi yöntemleri denemeden önce bir doktora danışmanız yararlı olur. Çünkü ereksiyon bozukluğu başka hastalıkların da belirtisi olabilir. Örneğin kalp hastalıkları ve yüksek kolestrol ereksiyon problemlerine neden olabilir. Doktorunuz hem kalp sağlığını ve ereksiyon olmayı iyileştirecek tedaviler uygulayabilirler. Doktorun tavsiye edeceği yöntemler, kilo verme, kolestrolü düşürme ve kan kanallarını açıcı ilaçlar kullanma olabilir.

Eğer ereksiyon bozukluğuna neden olan başka bir hastalık tespit edilemezse doktorunuz genel yöntemleri uygulayacaktır. Bu durumda doğal ve bitkisel yöntemleri de ereksiyon olamamayı ortadan kaldırmak için kullanabilirsiniz fakat doktorunuza muhakkak danışınız. Hangi yöntemi denerseniz deneyin ereksiyon olamama son derece yaygın ve genel bir problemdir ve çözümü son derece kolaydır. Kendiniz ve partnerinizin gayretiyle doğru yöntemi bulmanız hiç de zor olmayacaktır.

Hayat Tarzınızı Değiştirin

Ereksiyon olamamaya hayat tarzını değiştirmek ve diyet yapmak genelde iyi gelir. Kilo vermek ve spor yapmak gibi hayat tarzı değişiklikleri cinsel fonksiyonları iyileştirir. Sigara ve alkol kullanmayanların da cinsel performanslarının daha yüksek olduğu ve cinsel fonksiyonlarının da sağlıklı bir şekilde olduğu bilinen bir gerçektir. Kakao, antep fıstığı ve fındık gibi besinler de yapılan diyetlerde kullanıldığında cinsel gücü artırmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazı hakkında yorum bırakın